Корисні статті

Цементна чи гіпсова штукатурка. Що краще, порівняльний аналіз, особливості та характеристики

Сьогодні під час ремонту багато хто задається питанням, що краще – цементна або гіпсова штукатурка. Адже кожен хоче отримати одночасно красиве і міцне покриття, яке служитиме довгі роки. І цього хочеться досягти з мінімальними вкладеннями. Тому розглянемо переваги і недоліки обох варіантів, щоб визначити, яка штукатурка краще.

Особливості цементної штукатурки

Спочатку розглянемо особливості цементної штукатурки. Як правило, до складу розчину входять вапно, цемент і вода. Іноді додається ще кварцовий пісок, що багато в чому підвищує властивості штукатурки. Саме розчини з піском вважаються міцними і затребуваними.

Як правило, цементна штукатурка може застосовуватися практично повсюдно. Вона відмінно поєднується з будь-якими матеріалами. Її використовують для обробки цоколя, для обробки поверхонь в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, а також для вирівнювання стін – як внутрішніх, так і зовнішніх.

Основні переваги
Цементна штукатурка має ряд переваг перед усіма іншими складами. Їх слід приймати до уваги обов’язково, якщо стоїть питання про якість майбутнього покриття. Зупинимося на основних плюсах матеріалу більш докладно.

  1. У порівнянні з гіпсовою штукатуркою саме у цементних розчинів відносно низька вартість. Причому ціна різних за характеристиками штукатурок, у складі яких основним компонентом є цемент, мало відрізняється.
  2. Цементний розчин відрізняється високою здатністю до адгезії. Його можна наносити навіть на гладке монолітне покриття. При цьому все одно штукатурка буде триматися дуже довго, не доставляючи ніяких турбот.
  3. Штукатурні склади на основі цементу – найміцніші і довговічніші. З цієї причини їх використовують для реставрації стін, що знаходяться в поганому стані, для вирівнювання поверхні, а також для оштукатурювання тих стін, які планується потім постійно піддавати несприятливих впливів.
  4. Висока стійкість до вологи – дуже важливий показник. Так, штукатурка здатна захистити поверхню від подальшого руйнування. Вона перешкоджає проникненню вологи в пори завдяки високому ступеню щільності. Використовувати цементний розчин для ванної кімнати – ідеальний варіант.

Мінуси складу на основі цементу
Є у такого типу штукатурки і недоліки. Для одних вони здадуться несуттєвими, а для інших – дуже навіть вагомими. Багато чого буде залежати від характеру виконуваних робіт і бажаного результату. Розглянемо основні мінуси:

  1. Цементну штукатурку наносити дуже довго і трудомістко. Основна складність полягає в обов’язковому дотриманні всіх трьох етапів роботи. Спочатку потрібно робити набризк, потім проводити вирівнювання, а вже після цього можна затирати поверхню. До того ж цементна штукатурка висихає довго. Потрібно близько місяця до застигання всіх шарів.
  2. Неможливо використовувати склад на основі цементу для роботи по дерев’яних, пофарбованим і пластиковим стінам. Справа в тому, що саме на ці підстави штукатурка не ляже належним чином. А це означає, що триматися вона довго на них не зможе.
  3. Перед роботою з штукатурними складами на основі цементу необхідно з особливою точністю розраховувати ступінь допустимого навантаження. Вся справа у вазі штукатурки. Готовий склад дуже важкий, тому важливо розуміти, що навантаження на поверхню повинна бути не більше допустимої.

Характеристика гіпсової штукатурки

Зовсім інша справа – гіпсова штукатурка. Застосовувати її при ремонті і будівництві будинків почали не так давно, але вона вже встигла зарекомендувати себе. До складу гіпсової штукатурки входить сам гіпс і пластифікатори. Продається вона у вигляді сухої суміші, яку прямо перед роботою слід розвести водою в необхідних пропорціях.
Гіпсова штукатурка теж має переваги і недоліки. Важливо розглянути всі їх більш докладно. Це допоможе провести більш ретельне порівняння з розчином на основі цементу.

Гіпсова штукатурка не піддається усадці і розтріскуванняю після висихання стін.
Це дозволяє відмовитися від використання грунтовки і шпаклівки. Стіни за допомогою гіпсового складу можна ідеально вирівняти, не вдаючись до інших додаткових матеріалами.
Такі суміші дуже легкі і пластичні. Завдяки цьому розрахунок навантаження необов’язковий. Можна робити навіть дуже товстий шар, який ніяк не зашкодить стіні. До того ж гіпсові склади чисті і нешкідливі в екологічному плані.

Стіни, оброблені штукатуркою на основі гіпсу, будуть відрізнятися хорошою теплоізоляцією і паропроникністю. Це забезпечує тепло і сухість в приміщенні, перешкоджає утворенню цвілі, дозволяє стінам дихати, пропускаючи повітря.
З гіпсовою штукатуркою працювати легко і швидко. Але в якості недоліків слід все ж виділити високу вартість матеріалу і неможливість його застосування в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Навіть незважаючи на міцність, у ванній кімнаті така штукатурка не прослужить довго.

Висновок по темі
Розглянувши особливості двох видів штукатурок, слід виділити головне, якщо в кімнаті передбачається вирівнювати стіну, робити на ній малюнок або рельєф, доцільно зупинитися на гіпсовому складі.
Якщо слід відреставрувати стіну або зміцнити її, провести роботу у ванній, то вибір треба зупинити на цементній штукатурці.