Кожна господиня знає, як правильно облаштувати кухню… чи ні?

Ознайомтеся з найпоширенішими помилками, які часто допускають при плануванні кухні. І постарайтеся їх уникнути.

1. «Вразливі» підлоги

Не варто класти на кухні дерев’яну підлогу, особливо, якщо в будинку є маленькі діти. Пролита вода і розбиті тарілки не дозволять підлоговому покриттю з масиву дерева довго зберігати «товарний вигляд».

2. Розтягнутий «робочий трикутник» робочої зони

Мийка, плита і холодильник складають так званий «робочий трикутник». Вони повинні знаходитися поблизу один від одного. Цього неможливо досягти, якщо кухонні меблі виставлені вряд уздовж однієї стіни – «робочий трикутник» в цьому випадку перетвориться в бігову доріжку. Планування кухні у вигляді острова або П-подібної конструкції набагато зручніше.

3. «Невразлива» стільниця

Багато хто покладає великі надії на мармур. І дарма. Мармур не може протистояти бруду, він проникає через «пори» глибоко в товщу каменю і навічно поселяється в ньому. Краще зупинитися на інших матеріалах – штучний камінь або граніт, чистити їх набагато простіше.

Стільниці зі штучного каменю найбільш практичні, їх відрізняє механічна міцність, стійкість до стирання, високих температур, а також легкість в порівнянні з виробами з натурального каменю.

 

4. Глянцеві і мозаїчні кухонні фасади

Перші – красиві, але не практичні, на них залишаються сліди від пальців. Мозаїка ускладнює конструкцію, тому не годиться для обробки дверцят і ящиків.

5. Широкі ящики

У меблевих салонах вони висуваються з надзвичайною легкістю – вони порожні. Спробуйте легким рухом руки висунути кухонні ящики шириною 100-120 см, забиті важкими сковорідками, казанами і чавунними гусятницю.

6. Важкі навісні шафи

Їх витримає лише капітальна стіна. Для кріплення верхніх шаф на легкі гіпсокартонні перегородки, доведеться встановити спеціальну опору.

Купуючи кухонний гарнітур з навісними шафами, зверніть увагу на їх вагу. Її потрібно співставляти з міцністю стін.

 

7. Полиці замість ящиків

На полицях «люблять» накопичуватися непотрібні речі або предмети, про які просто забули. Як ви розумієте, дістатися до них складно, якщо вони «сховалися» в глибині. Вміст ящика, який висувається, завжди можна окинути поглядом, може тому в них частіше зберігається порядок.

8. Вузькі проходи

Якщо прохід між фасадами П-образної кухні або кухні з «островом» менше 120 см, вам не вдасться вільно переміщатись в приміщенні, повністю висунути ящики теж буде складно.

9. Виступаючі ручки на ящиках

У деяких випадках вони – тільки перешкода. Наприклад, якщо шафка розташована в кутку. Виступаюча ручка не дозволить розкрити дверцята на всі 90 градусів, а, значить, не можна буде висунути і ящик.

Поставтеся уважно до вибору фурнітури. Іноді сильно виступаючі ручки тільки ускладнюють користування шафками і ящиками.

  

10. Незручне розташування техніки

Вбудовані духовки, пароварки і кавомашини, розташовані на непотрібної висоті, змусять вас робити багато зайвих рухів. Ідеальне розташування кухонної техніки – на рівні пояса.

11. Висота цоколя

Зустрічається цоколь 10 і 15 см. Але більшість вбудованих посудомийних машин розраховане тільки на цоколь висотою в 10 см – пам’ятайте про це.

12. Звична раковина

Хтось вважає за краще круглі раковини, хтось звик до квадратних. Змінювати звичну форму доцільно. В цьому випадку консерватизм цілком доречний. Прихильникові круглих раковин (або квадратних) важко звикнути до іншого контуру мийок, навіщо ж мучити себе.

Вибираючи нову раковину для кухні, проявіть здоровий консерватизм. Форма раковини повинна бути вам звичною.   

 

13. Громіздкий повітропровід

Якщо плита розташована далеко від вентиляційного отвору, можна обійтися і без цих конструкцій, встановивши замість неї витяжку з вугільним фільтром. Повітропровід їй не потрібен, не забувайте тільки регулярно замінювати фільтр.

14. Недостатнє освітлення

Продумайте кілька сценаріїв освітлення: підсвічування робочої зони, вбудовані світильники під верхніми ящиками, лампа над обіднім столом. Вимикачі розмістіть так, щоб до них було легко дотягнутися.

15. Скляні обідні столи

Вони красиві, але в кухні їх використовувати нерозумно. Як би ви не берегли скляну стільницю, навіть самому міцному склу не уникнути подряпин і сколів. До того ж вам доведеться весь час протирати його, навіть запітнілий стакан з охолодженим напоєм залишить на ньому розлучення.

Сподіваємось, певні пункти будуть Вам корисні та допоможуть грамотно підійти до планування вашого ремонту.

Глянцевого, Вам, ремонту!