Грамотно спроектувати ванну кімнату – непросте завдання навіть для професіонала. Ми зібрали десяток найтиповіших помилок проектування та ремонту ванної кімнати, і якнайшвидше хочемо поділитись з Вами.

 1. «Темне царство»
  Крім верхнього світла потрібно подбати про місцеве підсвічування дзеркал (дуже зручні дзеркала з вбудованою верхньою і нижною підсвідкою). Якщо у ванній кімнаті є окрема душова кабіна, необхідно, щоб вона теж була освітлена – про це часто забувають.
 2. «Недоступна» рушникосушка
  Зазвичай її розміщують біля стіни поруч з душовою кабіною. Але якщо петлі розташовані з боку стіни (двері кабіни відчиняються на рушникосушку), то при відкриванні рушники виявляються за дверима!
 3. Занадто високо або низько змонтована раковина
  Як правило, «стандартна» висота монтажу раковини розрахована на людей ростом 1,65-1,80 см. Якщо ріст членів сім’ї більший, є сенс встановити її вище, і навпаки. Майте на увазі, що у кожної раковини своя висота монтажу. Деякі виробники вказують її на своїх сайтах. Тому, перш ніж виводити труби, визначитеся з моделлю раковини.
 4. Невірний розрахунок плитки
  Вирішуючи, скільки плитки вам потрібно, пам’ятайте, що купувати її необхідно з запасом. Адже елементи в крайніх рядах доведеться підпилювати. Якщо ви кладете плитку горизонтальними рядами, «надлишок» повинен бути не менше 10%, якщо під кутом в 45 градусів – 15%. Не викидайте залишки після закінчення ремонту. Згодом плитка може тріснути або розколотися при заміні рушникосушки, причому можливо, що потрібна вам колекція на той час вже буде знята з виробництва.
 5. «Гарячі точки»
  Якщо у ванній є меблі з масиву натурального дерева, то теплі підлоги потрібно проектувати так, щоб нагрівальний елемент не доходив до предметів на 10-20 см. Інакше від постійного нагрівання і пересихання меблі можуть потріскатися. Предметів з ДСП це теж стосується, хоч і в меншій мірі.
 6. Делікатна ванна
  У акрилових ванн часто бувають крихкі бортики – під деякі моделі потрібно будувати каркас. Особливо якщо господар – персона в тілі.
 7. Вологостійкі світильники
  У велику (від 13-15 кв.м) ванну з хорошою вентиляцією можна вішати будь-які світильники – хоч фамільні люстру, та якщо площа менше, потрібно купувати спеціальні світильники для вологих приміщень – з закритим патроном, для попередження окислення елементів.
 8. Слизька підлога
  Гладкий керамограніт і інші глянцеві покриття не годяться для ванної кімнати. Якщо на такий підлогу потрапить вода, на ньому легко послизнутися. Вибирайте плитку розраховану на підлогове покриття ванної кімнати.
 9. Відсутність місць зберігання
  У гонитві за повітрям і простором про них часто забувають. Результат – ніде зберігати рушники, зубні щітки і ще сотню необхідних дрібниць. Заощадити місце на підлозі дозволять навісні шафи.
 10. Темні стіни
  Якщо стіни у ванній кімнаті сірі, чорні або коричневі, в дзеркалі ви будете виглядати не кращим чином. Справа в тому, що вони відкидають темні відтінки на шкіру, надаючи їй нездоровий вигляд. Шкоди від цього ніякої, але самооцінка може постраждати). Якщо хочете, щоб власне відображення тішило око, вибирайте нейтральний білий або теплі бежеві відтінки.
 11. Гіпсокартонні стелі
  Їх використання у ванній можливо тільки при наявності дуже хорошої вентиляції. Якщо боїтеся, що сусіди зверху влаштують потоп, вибирайте натяжні стелі: в разі протікання на них не залишиться плям, а воду можна буде злити за допомогою одного маленького проколу.
 12. «Замуровані» труби
  Якщо ванна вбудована в плитковий короб, то існує велика вірогідність, що його доведеться ламати при необхідності провести сервісне обслуговування. Щоб уникнути цього, потрібно з самого початку передбачити потаємні дверцята в плитці – технічний люк.

Сподіваємося певні пункти стануть Вам у нагоді.

Глянцевого, Вам, ремонту!